Kontaktní informace

Keihin Thermal Technology Czech, s.r.o.
Unhošťská 2747
272 01 Kladno, Česká republika
tel: 312 700 700
fax: 312 700 500

ID schránky: 5y6sftv

 

Profil společnosti

Společnost Keihin Thermal Technology Czech, s.r.o., výrobce kondenzátorů automobilové klimatizace byla založena 6.8.1997 pod názvem Showa Aluminium Czech, s.r.o. jako 100% dceřinná společnost japonské společnosti Showa Aluminium Corporation. Rozhodnutí založit dceřinou společnost v České republice bylo reakcí na rychle rostoucí poptávku po automobilové klimatizaci mezi evropskými výrobci jako Volkswagen, Audi, Saab, Mitsubishi Europe, General Motors a Suzuki, kteří preferují regionální dodavatele komponentů. V dubnu roku 1998 byla zahájena výstavba výrobního závodu v průmyslové zóně Kladno – jih. Výstavba byla dokončena v říjnu roku 1998 a v únoru 1999 byla zahájena masová výroba. 


V březnu roku 2001 se Showa Aluminium Corporation sloučila s japonským koncernem Showa Denko K.K., operující v pěti průmyslových oborech a to v petrochemii, chemii, elektronice, ve výrobě anorganických materiálů a v oboru zpracování hliníku v Japonsku, Asii, USA a Evropě.

Díky své strategické pozici se Česká republika stala evropským centrem výroby kondenzátorů skupiny Showa Denko K.K., kde je jediným závodem koncernu pro výrobu kondenzátorů pro automobilové klimatizace.

1.1.2012 se stala společnost Showa Aluminium Czech, s.r.o. pod novým názvem Keihin Thermal Technology Czech, s.r.o. součástí koncernu Keihin Corporation. Tato japonská společnost převzala od společnosti Showa Denko K.K. současně i další společnosti v U.S.A., Číně a Thajsku. 

Společnost Keihin Corporation byla založena v roce 1956 a zabývá se vývojem, výrobou a prodejem součástek pro automobily a dopravní zařízení. V současnosti zaměstnává přes čtyři tisíce pracovníků v Asii, Severní a Jižní Americe a Evropě. Akcie Keihin Corporation jsou obchodovány na tokijské burze cenných papírů.